Wielkie nieba

REPORTERZY

Młodzi dziennikarze z Krakowa zakładają – tak jak polecił im Papież Franciszek – wyczynowe buty i w serii „Wielkie Nieba” relacjonują, jak wzbogacił się polski kościół po Światowych Dniach Młodzieży.

Agata Karbowicz

Jestem studentką dziennikarstwa i employer brandingu. Wolne chwile spędzam planując podróże i uprawiając sport. Dużo czytam, słucham i oglądam, bo lubię obserwować świat. Frajdę sprawia mi poznawanie inspirujących ludzi. Coraz bardziej przekonuję się, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Barbara Rozmus

Jestem zakręconą studentką dziennikarstwa, która nie znosi się nudzić. Moje serce bije w rytmie kubańskiej salsy. Uwielbiam podróże, dlatego odwiedzenie stopem Taize, czy pobyt w kairskiej El Matarei mam już odhaczone na liście moich małych marzeń. Wierzę, że życie jest niekończącą się przygodą, którą każdego dnia chcę przeżywać na nowo.

Łukasz Krasny

O sobie powiem tyle: krakus z krwi i kości. Wielki fan sportu, a w szczególności piłki nożnej. Trener młodzieży w akademii piłkarskiej. W słuchawkach zwykle hip-hop. Uwielbiam każdą formę aktywności sportowej, nienawidzę nudy i marnowania czasu. Zawsze pozytywnie podchodzę do życia, dlatego moim mottem życiowym jest hasło: „obudź się, możesz więcej!”

Kinga Wojnicka

Od pięciu lat jestem studentką dziennikarstwa, ale przecież studia to nie tylko „siedzenie w książkach”. Lubię mieć wszystko pod ręką, dlatego w swojej torebce noszę najdziwniejsze rzeczy. Jeśli kiedyś się spotkamy i będziecie w potrzebie, to warto spytać - a nuż znajdzie się w niej drut, sznurek czy plaster. No i obowiązkowo książka! Im grubsza, tym lepsza, bo dzień bez czytania to dzień stracony.

Sylwia Micyk

Trzeci rok studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Od dziecka byłam ciekawska, zainteresowana mediami, ich funkcjonowaniem oraz poznawaniem nowych osób. Po ukończeniu liceum postanowiłam połączyć dziecięcą pasję i ciekawość z kierunkiem studiów. Łącząc przyjemne z pożytecznym, ciągle zdobywam nową wiedzę i doświadczenie w dziedzinie dziennikarstwa.

Aneta Robak

W Krakowie jestem od niedawna. Pierwsze kroki dziennikarskie stawiałam w Lublinie, ale przecież życie to podróż i jedna wielka przygoda, więc nie zagrzałam tam długo miejsca. Od kilku lat szukam też sposobu na wydłużenie doby. Trudno mnie blisko poznać, ale uwierzcie mi na słowo – warto;) Jestem niepoprawną realistką, która wie czego chce! Nie wyobrażam sobie życia bez porannej kawy i sportu.

Maria Szajny

Jestem studentką trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Dopiero podczas studiów odkryłam, że dziennikarstwo to moja pasja i droga zawodowa. Uwielbiam słodycze. Prowadzę kulturalnego bloga i jestem wielką fanką zagranicznych seriali i filmów kostiumowych. Do życia podchodzę z uśmiechem i wierzę, że dobro podarowane komuś powraca do mnie ze zdwojoną siłą.

Monika Woźniak

Dziennikarstwo to mój dowód na to, że pasję można łączyć ze sposobem na życie. Medialną przyszłość wywróżyła mi Babcia, od pierwszych lat mojego życia wiedziała, że niekończące się gadulstwo skończy się w telewizji. Dziś jest moją największą fanką. Pierwsze kroki przy kamerze stawiałam w Krakowie, ale sentyment sprawił, że wróciłam do rodzinnych stron i jestem reporterką TVP3 Kielce - jedyną, która nie pije kawy!